Zdraví a rovnováha

Zdraví = stav úplné fyzické, psychické a sociální pohody

Kraniosakrální terapie

tělo * psychika * spiritualita

Kraniosakrální terapie = jemná doteková metoda,

uvolňuje z těla napětí a stres, odhaluje a odstraňuje fyzické i psychické potíže.

Pro každý živý organismus je přirozené směřovat k harmonii. Při nakumulovném stresu dochází k narušení rovnováhy a to se může projevit jak v somatické ( tělesné ), tak i v psychické rovině.

Kraniosakrální terapie umožňuje uvolnění nahromaděného stresu a tím pomáhá tělu vrátit se zpět do své rovnováhy . Zpevňuje zdraví a zvyšuje vitalitu.

Kdy pomáhá

Terapie působí na širokou škálu obtíží jako např:  bolesti zad, bolesti hlavy, tinnitus, migrény, deprese, úzkosti, neklid, autoimunitní onemocnění, gynekologické potíže, u dětí pomáhá při mozkových dysfunkcích, zlepšuje metabolické procesy, upravuje svalový tonus, působí příznivě na CNS.

Jak probíhá

Začínáme obvykle rozhovorem. Po té klient zaujme pohodlnou polohu, většinou vleže na masážním lehátku, v některých případech i vsedě. U dětí se terapeut přizpůsobuje věku a situaci, lze ošetřovat např. i při hře. Klient je při ošetření oblečený.

Něco málo o terapii

Název kraniosakrální je složen z latinských slov cranium = lebka a sacrum = kost křížová. Metoda využívá kraniosakrální pulzace v těle, jedná se o somatický a  bioenergetický přístup.

Zakladatelem je americký lékař Dr. Andrew T. Still, který objevil. tzv. strukturální manipulativní osteopatii ( osteo = kosti, pathos´= utrpení nebo bolest ). Později byl objeven pohyb kostí a mezi kostmi a rytmus kraniosakrálního systému.

 

Additional information